Poziomy kształcenia

Naukę prowadzimy na III poziomach zaawansowania obejmujących 6 poziomów szkolenia:

 • I poziom podstawowy:
  A1 – 60 godz.
  A2 – 60 godz.
 • II poziom średnio zaawansowany:
  B1 – 60 godz.
  B2 – 60 godz.
 • III poziom zaawansowany:
  C1 – 80 godz.
  C2 – 80 godz.

Ponadto, po ukończeniu w/w poziomów oferujemy kursy specjalistyczne:

 • Tłumacz Języka Migowego TI – I poziom – 120 godz.
 • Kurs dla wybranych grup zawodowych – liczba godzin wg potrzeb

Co najważniejsze, uczymy naturalnego języka Głuchych PJM, a nie SJM!

Dlaczego warto uczyć się języka migowego?

Nauka języka migowego niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.:

 • zwiększa szanse na rynku pracy,
 • pozwala dotrzeć do “Świata Ciszy”,
 • przyśpiesza rozwój SŁYSZĄCYCH DZIECI.

Ponadto:

 • Obsługa w języku migowym jest jednym z obowiązków nakładanych na podmioty publiczne przez obowiązującą ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tekst ustawy).
 • Znajomość PJM przez pracowników sektora publicznego jest szczególnie cenna i pożądana, jako że mają oni bezpośredni kontakt z niesłyszącymi w ważnych sprawach dotyczących ich życia.

Dofinansowanie do kursu

Każdy może złożyć wniosek o dofinansowanie kursu ze środków PFRON. Przyznana kwota może wynieść nawet do 90% ceny kursu, co oznacza, że uczestnik będzie musiał ponieść koszt w okolicach zaledwie 100 zł.

Informacje o sposobie aplikowania oraz wnioski do pobrania znajdziecie Państwo w zakładce Pobierz wniosek o dofinansowanie.

PAMIĘTAJ!

Gdy już otrzymasz dofinansowanie i podpiszesz umowę z PFRON, prosimy o wypełnienie tego formularza – zebrane w nim dane posłużą nam do komunikacji z uczestnikami oraz przygotowania odpowiednich dokumentów: Dane do dokumentacji.

Wypełnij ten formularz także wtedy, gdy samodzielnie pokrywasz koszty kursu. W takim wypadku dopisz przy nazwisku: (prywatnie).

Kurs odpłatny

W przypadku nie uzyskania dofinansowania (liczy się kolejność zgłoszeń) lub nie składania takiego wniosku, mogą Państwo samodzielnie pokryć koszty kursu. Aby to zrobić, proszę skorzystać z tego formularza: Kurs odpłatny 100%.

Numer konta do wpłat znajduje się w zakładce Kontakt.

WAŻNE! – Brak wiadomości w sprawie kursów

Niektórzy uczestnicy dają nam znać, że nie otrzymują maili z harmonogramem kursu czy też materiałami. Nasza organizacja posiada własny serwer, z którego wysyłamy wiadomości do wielu uczestników jednocześnie. Niektórzy dostawcy poczty elektronicznej mogą uznawać takie masowe wiadomości za SPAM, przez co nasze maile mogą zostać całkowicie odrzucone, albo też trafić do folderu z niechcianą pocztą, czyli SPAM-em.

Aby uniknąć takiej sytuacji, serdecznie prosimy o wykonanie jednej z poniższych czynności:

– Prosimy o regularne sprawdzanie folderu SPAM (często jest ustawiany w taki sposób, aby automatycznie usuwać wiadomości po określonym czasie).

– Prosimy o dodanie adresu [email protected] (którego używamy do komunikacji z uczestnikami w sprawach bieżących zajęć) do “białej listy” w swojej skrzynce (zależnie od używanej poczty, należy szukać w ustawieniach opcji Filtry, Antyspam itp.)

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami!

Jeśli macie Państwo jakieś wątpliwości, chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i sprawdzimy poprawność Waszego wniosku o dofinansowanie.

telefon: 663 884 764 lub 782 568 450

e-mail: [email protected]